Hamarosan Európára is átterjedhet a majomhimlő, de védőoltással megelőzhető
A betegség első tünetei az izomfájdalom, gyengeség, fejfájás és a kiütések lehetnek.
A betegség első tünetei az izomfájdalom, gyengeség, fejfájás és a kiütések lehetnek.
"Legyengíti az immunrendszert", "pár hónap múlva mindenki meghal tőle", "úgysem kapom el a vírust" – csak néhány érv azok közül, mellyel az oltást ellenzők magyarázzák, miért nem kérik a vakcinát. Terepen dolgozó orvosok segítségével összegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló magyarázatokat, Boldogkői Zsolt, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezetője segítségével pedig végigvettük, mi igaz belőlük.
Mikor lesz ennek már vége? Ez a kérdés foglalkoztatja leginkább az embereket, ha a koronavírus-járvány kerül szóba. Bárdos András erről kérdezte Boldogkői Zsoltot, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezetőjét.
A biológus, genetikus szerint az időseknek és az immunológiai betegségekben szenvedőknek továbbra is tanácsos maszkot hordaniuk a zárt terekben és a nagyobb tömegben.
Sem mi, sem a környező országok nem állnak annyira jól az oltások terén – mondta a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára az ATV-ben.
Az SZTE Orvosi Biológiai Intézet vezetője úgy látja, ha esetleg nem a legoptimálisabb döntést hoztuk az oltóanyaggal kapcsolatban, mindenképpen a legjobbat hoztuk a vírussal való védettség szempontjából.
Szerinte még türelemre volna szükség áprilisban.
Rászállhattak az oltásellenesek.
Magyar gyógyszer is készül a koronavírus ellen, beindul az antivirális gyógykészítmények hazai gyártása, az oltásellenesek miatt maradhat még sokáig velünk a járvány – derült ki a Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztályának hírleveléből.
A virológus és molekuláris biológus Boldogkői Zsolt szerint az oltásellenesség pont olyan, mintha valaki azzal érvelne, hogy a biztonsági öv miatt halnak meg az autósok.
Boldogkői Zsolt szerint azért támadják, mert vitába szállt a vírustagadó Gődény Györggyel.
Meg kell tenni mindazt, amit a járvány ellen megtehetünk – addig a határig, ahol még nem okozunk több kárt a védekezéssel, mint amennyit a fertőzés okozna.